< Wróć

Dobry pomysł na biznes

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Tak naprawdę każdy marzy o własnym biznesie, ale w praktyce jedynie niewielka część wszystkich, posiada odpowiedni pomysł. Jednym brakuje zaangażowania, a inni nie wiedzą tak naprawdę za co się zabrać. W jaki sposób odnaleźć sposób na biznes zapewniający dostatnie życie?Skorzystajcie z kilku porad, które tutaj przedstawiamy. Na początek pamiętajcie, że:

  1. To, że wszyscy zakładają biura podróży nie oznacza, że Wy również powinniście to robić. Wręcz przeciwnie – kiedy wielu przedsiębiorców zabiera się za jeden temat, to lepiej szukać innego.
  2. Nawet najlepszy fryzjer może nie potrafić poprowadzić odpowiednio sklepu spożywczego, więc bez know-how nie radzę zabierać się za daną branżę.
  3. To, że w pierwszych miesiącach dobrze wyszliście na działalności wcale nie oznacza, że będzie ona przynosiła dochody przez kolejne miesiące – nie ma w 100% pewnych biznesów.
  4. Przygotujcie się na stres, nerwy, ale również wysokie dochody, jeśli pomysł faktycznie '”wyjdzie”.

Dróg, które przynoszą powodzenie jest kilka. Największe błędy to zabieranie się za interesy bez wiedzy, doświadczenia i przygotowania. Nawet jeśli jesteście rewelacyjni w danych usługach, to nie oznacza, że będziecie w stanie je skutecznie sprzedać. Zatem jak zacząć?

Idealnym okresem do tego są  studia. Na nich nikt Was nie nauczy jak prowadzić biznes, ani jak perfekcyjnie wykonywać daną usługę, ale przecież możecie sami poświęcić czas na doskonalenie swoich umiejętności. Spróbujcie działać jako freelancer, szukajcie pierwszych prac na umowę zlecenie – to będzie miało szczególną wartość w przyszłości. Kiedy zauważycie, że potraficie znaleźć klienta, a ten jest zadowolony z Waszych usług, to pierwszy biznes możecie otworzyć w ramach AIP. Zamiast ok 400 zł składek na ZUS będziecie płacili ok 250 zł przez 2 lata. Wtedy przy niższych kosztach macie idealne warunki do rozwoju biznesu. Po zakończeniu przygody z AIP, koszty to ok 400 zł miesięcznie za składki ZUS (składki w niższym wymiarze), a po kolejnych 2 latach ok 1000 zł składek w pełnym wymiarze.

Inna droga?

Istnieją również inne metody na znalezienie ciekawego pomysłu na biznes. Największym problemem jest zdobycie know-how. Wielu przedsiębiorców zaczyna od pracy na etacie, gdzie poznaje dokładnie dany rynek. W ten sposób nabywają wiedzę i doświadczenie, by później działać na własny rachunek. Popularnym sposobem na prowadzenie biznesu jest franczyza, gdzie know-how „otrzymujemy”. Jednak franczyza ma tylu zwolenników, ilu przeciwników. Może się wiązać z dodatkowymi kosztami, chociaż wszystko tak naprawdę zależy od danego systemu franczyzowego. Minusem jest tutaj fakt, że wciąż pracujemy na cudzą markę. Bardzo dobrym sposobem na zdobywanie doświadczenia jest choćby pomaganie rodzinie w małych biznesach. Tutaj również możecie wiele się nauczyć, co później przełoży się na Wasze interesy.

Starajcie się analizować jakie pomysły zostały zrealizowane w większych miastach, a jakich brakuje w Waszym mieście. Czasami wystarczy znaleźć po pracownika, który przełoży owy biznes na realia innego miasta. Pamiętajcie, że zawsze najlepiej na danym biznesie zarabiają pierwsi, którzy będą go realizowali profesjonalnie na danym terenie.

A w jaki sposób Wy znaleźliście swój pomysł na biznes?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x