< Wróć

Firmy wstrzymują się z inwestycjami

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Generalnie na polskim rynku nie ma mowy o kryzysie gospodarczym, ale większość firm odczuwa niestety spowolnienie. W planach strategicznych swojej działalności przedsiębiorcy muszą więc uwzględniać również i taki scenariusz, że kryzys może w niedługim czasie „zapukać do ich drzwi”.

Racjonalne prowadzenie działalności gospodarczej powinno zakładać przewidywanie przyszłych, korzystnych i negatywnych sytuacji w otoczeniu firmy. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo tego, że pojawi się poważne zagrożenie, należy zastanowić się, czy realizacja pewnych działań jest uzasadniona i czy nie wiąże się z nią pewne ryzyko.

W chwili obecnej wiele polskich firm wstrzymuje się z realizacją zaplanowanych uprzednio inwestycji. Obawiają się one, że kryzys zmniejszy ich zarobki, a nawet postawi ich przed widmem bankructwa. Taki czarny scenariusz jest niestety brany pod uwagę przez przedsiębiorców. Dlatego też wypracowane zyski są odkładane dziś na depozytach bankowych. Same banki potwierdzają, że przedsiębiorcy ostrożnie podchodzą do kwestii zaciągania kredytów, co jeszcze rok temu nie miało tak wyraźnie miejsca. Bankowcy sądzą, że pomimo ułatwień w zaciąganiu kredytów dla firm, przedsiębiorcy będą raczej korzystali w kolejnych miesiącach z bankowej oferty na konta i lokaty.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x