< Wróć

Płace rosną, ale nieodczuwalnie dla pracowników

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wielu z nas nie odczuwa jakichkolwiek podwyżek swojego wynagrodzenia. Pracodawcy powołują się na wszechobecny kryzys i nie płacą swoim pracownikom tyle, ile tamci chcieliby dostawać. Oczekiwania pracowników rosną, ale raczej nie zostaną spełnione.

Główny Urząd Statystyczny wypowiada się, że płace Polaków co prawda wzrastają, ale w minimalnym tempie. Jest ono jednocześnie za niskie ku temu, aby przebić poziom inflacji. Wzrost cen produktów i usług konsumpcyjnych jest znacznie szybszy niż wzrost płac Polaków. Można więc na tej podstawie wysnuć słuszny wniosek, że podwyżki natychmiast zjadane są w pewnym sensie przez inflację, która we wrześniu wyniosła 3,8%.

Płace niewspółmiernie rosną w stosunku do panującej, wysokiej inflacji w Polsce. Warto powiedzieć, że w III kwartale 2012 roku w porównaniu z analogicznym kwartałem 2011 roku, przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 2,8%. Porównując pensję na poziomie 3510,22 zł z III kwartału tego roku z II kwartałem 2012 roku, wzrost jest symboliczny – o 0,4%.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x