< Wróć

Czy LPG będzie jeszcze tańszy?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pomimo wcześniejszych doniesień o tym, że gaz do samochodów z instalacją LPG może podrożeć nawet o 40 groszy na litrze, jak na razie na stacjach benzynowych w całej Polsce nie widać drastycznych zmian. Cena gazu LPG waha się w stałych przedziałach, o kilka groszy w dół lub w górę w ciągu kolejnych tygodni. Dziś jednak Dziennik Gazeta Prawna wskazuje, że w najbliższej przyszłości zamiast ogromnych podwyżek cen LPG, będziemy obserwować obniżki. Czym są one spowodowane?

Właściciele stacji benzynowych oraz warsztaty zakładające instalacje LPG do samochodów powinni być zadowoleni z takiego obrotu spraw. Wcześniej zapowiadano, że w wyniku podwyżki rosyjskiego cła na autogaz oraz wzrostu akcyzy w Unii Europejskiej, gaz mocno podrożeje, co odbije się nie tylko na indywidualnych kierowcach, ale i na przedsiębiorstwach takich jak warsztaty, stacje diagnostyczne, czy stacje benzynowe.

Specjaliści cytowani przez Dziennik Gazeta Prawna oceniają, że w perspektywie kolejnych 3 lat gaz może potanieć nawet o 50%. Spowodowane jest to wzrostem podaży autogazu w Europie. W naszym kraju zapotrzebowanie na LPG jest stabilne, natomiast w pozostałych częściach europy – popyt na to paliwo słabnie. Z uwagi na to gaz może potanieć.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x