< Wróć

Mikrofirmy rosną na potęgę

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Firma doradcza Tax Care podaje, że w listopadzie tego roku liczba nowo otwartych przedsiębiorstw przekroczyła 250 tysięcy. Pokrywa się to ze statystykami Głównego Urzędu Statystycznego. Według jego danych, w Polsce od początku roku zarejestrowało swoją działalność 240 tys. mikrofirm. Rejestr REGON podaje z kolei, że na koniec października 2012 roku działalność gospodarczą prowadziło w Polsce 2,9 mln przedsiębiorców.

W tym samym czasie część przedsiębiorców zdecydowało się zakończyć swoją działalność, ale bilans zamkniętych i nowo otwartych firm w Polsce jest zdecydowanie na plus. Jak podała firma Tax Care, w Polsce przybyło w ciągu 10 miesięcy ponad 36 tys. mikrofirm.

Zdecydowanie najwięcej w Polsce jest firm prowadzących niewielkie działalności gospodarcze. Są to mikrofirmy, które zatrudniają niewielu pracowników, albo prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze. Funkcjonują one w wielu branżach w krajowej gospodarce. Przedsiębiorcy otwierają swoje działalności głównie z uwagi na brak zatrudnienia w ich zawodzie oraz ze względu na chęć osiągania wyższych zysków, niż były one ich udziałem podczas pracy na etacie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x