< Wróć

Mikrofirmy rosną na potęgę

Firma doradcza Tax Care podaje, że w listopadzie tego roku liczba nowo otwartych przedsiębiorstw przekroczyła 250 tysięcy. Pokrywa się to ze statystykami Głównego Urzędu Statystycznego. Według jego danych, w Polsce od początku roku zarejestrowało swoją działalność 240 tys. mikrofirm. Rejestr REGON podaje z kolei, że na koniec października 2012 roku działalność gospodarczą prowadziło w Polsce 2,9 mln przedsiębiorców.

W tym samym czasie część przedsiębiorców zdecydowało się zakończyć swoją działalność, ale bilans zamkniętych i nowo otwartych firm w Polsce jest zdecydowanie na plus. Jak podała firma Tax Care, w Polsce przybyło w ciągu 10 miesięcy ponad 36 tys. mikrofirm.

Zdecydowanie najwięcej w Polsce jest firm prowadzących niewielkie działalności gospodarcze. Są to mikrofirmy, które zatrudniają niewielu pracowników, albo prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze. Funkcjonują one w wielu branżach w krajowej gospodarce. Przedsiębiorcy otwierają swoje działalności głównie z uwagi na brak zatrudnienia w ich zawodzie oraz ze względu na chęć osiągania wyższych zysków, niż były one ich udziałem podczas pracy na etacie.

Komentarze

  • […] małych firm ubiega się o pomoc ze strony Unii Europejskiej, ale jej nie uzyskuje. 67 proc. mikrofirm w ogóle nie wnioskowało o dotacje – w dużej mierze dlatego, że nie zdawało sobie sprawy z […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.