< Wróć

Pozytywnie wobec przedsiębiorczości

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Młode osoby w Polsce chętnie wybierają własną, niezależną ścieżkę zawodową, w miejsce poszukiwania pracy na etacie. Są one zdania, że lepiej jest zarabiać na siebie, we własnej firmie, niż pracować na czyjś sukces jako pracownik. Większe są wówczas perspektywy osiągania ponadprzeciętnych zarobków z działalności.

Firma Amway przeprowadziła w ostatnim czasie badanie, które miało wykazać nastroje wobec przedsiębiorczości w Europie. Średnio 69% Europejczyków jest nastawionych pozytywnie do przedsiębiorczości. Polska wybija się ponad ową średnią, bowiem 73% Polaków wypowiada się optymistycznie na temat przedsiębiorczości. W naszym optymizmie prześcigają nas jedynie Włochy, Wielka Brytania, Francja czy Dania.

Szczególnie ludzie młodzi, którzy nie ukończyli 30. roku życia wypowiadają się pozytywnie na temat przedsiębiorczości. Planują oni zakładać własne działalności gospodarcze, ponieważ chcą więcej zarabiać i robić karierę zawodową według własnych obranych celów. Rejestrują własne firmy także i dlatego, że nie mają większych szans na znalezienie pracy na pożądanym stanowisku.

Nie bez znaczenia dla optymistycznego podejścia do biznesu w Polsce jest to, że znoszone są w naszym kraju bariery, które dotychczas utrudniały założenie własnej firmy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x