< Wróć

Firmy zapłacą mniej za prąd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Stałe wydatki na media w przedsiębiorstwach w Polsce pochłaniają ogromne koszty. Są to wydatki związane z czynszem za lokal użytkowy, jak również wydatki na wodę, prąd czy gaz. Wkrótce firmy zapłacą niższe rachunki za prąd, bowiem ceny energii elektrycznej w Polsce spadają. W przyszłym roku zapowiadają się kolejne obniżki w tym zakresie.

Związane jest to ze zniżkowymi notowaniami energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii. Obniżki w zakresie handlu hurtowego sięgają tam już kilkunastu procent. Wszystko dlatego, że spadły ceny węgla i pojawiły się uprawnienia do emisji CO2. Obecne stawki za prąd są mocno wygórowane, ale w obliczu wciąż nieustępującego kryzysu gospodarczego na świecie, w tym również i w Polsce, muszą zostać w końcu obniżone.

Jeśli cena energii elektrycznej rzeczywiście spadnie, to dzięki temu wiele przedsiębiorstw będzie miało niższe koszty działalności i będzie mogło wypracować zyski. Pozyskane w ten sposób środki finansowe będzie można też zainwestować, rozwijając firmę w założonym kierunku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x