< Wróć

Uwaga na kantory internetowe!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Spłacając kredyty walutowe, czy też prowadząc rozliczenia finansowe w swojej firmie przy użyciu walut obcych, bardzo często poszukujemy najlepszych sposobów na zdobycie jak najtańszej waluty. Najniższe kursy walut można uzyskać w kantorach internetowych. Ich rynek od kilku lat notuje dynamiczny rozwój, ponieważ wielu klientów interesuje się możliwością kupienia tańszej waluty.

Nie bez znaczenia dla rozwoju tego trendu miało to, że banki w Polsce umożliwiają już spłacanie rat kredytów walutowych bezpośrednio w walucie obcej. Dzięki kupnie waluty po niższej cenie w kantorze internetowym, klient tak naprawdę wiele może zaoszczędzić.

Kupując waluty w kantorach internetowych należy być świadomym faktu, że nie znajdują się one pod żadną regulacją ze strony organów państwowych. Część takich kantorów w ogóle ukrywa swoje dane firmowe, podając dla klientów tylko adres poczty elektronicznej do kontaktu. Na takie kantory internetowe w wysokim stopniu należy uważać, ponieważ mogą należeć do oszustów. Zaleca się korzystać wyłącznie z tych kantorów, które istnieją już długo na rynku i mają dobrą renomę w branży.

Komisja Nadzoru Finansowego nie nadzoruje działalności wirtualnych kantorów wymiany walut, o ile nie prowadzą one dla swoich klientów usług płatniczych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

7
0
Would love your thoughts, please comment.x