< Wróć

E-handel bije rekordy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Właściciele sklepów internetowych i wszyscy przedsiębiorcy działający w sferze e-commerce mają powody do radości. W okresie przedświątecznym Polacy dokonują zwiększonych zakupów, a duża część z nich jest realizowana właśnie w sieci internetowej. Rzeczpospolita podaje, że w serwisie aukcyjnym Allegro.pl, potentata w tej branży, co 2 sekundy sprzedawana jest zabawka. Szacuje się, że sklepy www w tym czasie mają nawet o połowę więcej zamówień, niż w innych miesiącach w ciągu roku.

Konsumentom jak widać nie jest straszny kryzys gospodarczy, który dotarł do Polski z Europy. Polska zmaga się z coraz wyższym poziomem bezrobocia, a firmy zapowiadają cięcia etatów lub zmianę warunków wynagradzania. Niemniej jednak tradycja Świąt Bożego Narodzenia jest silniejsza od względów ekonomicznych i Polacy chętnie kupują produkty spożywcze niezbędne do przygotowania świąt, w tym kolacji wigilijnej, a także nabywają prezenty dla swoich najbliższych.

Łączna wartość zakupów online w całym 2012 roku wzrosła o ponad 20% na wartości. Wcześniej eksperci mówili, że rynek ten będzie wart pod koniec obecnego roku nawet 5,6 mld euro. Bieżące dane dotyczące sprzedaży w polskiej sferze e-commerce są jeszcze bardziej pozytywne. Dlatego też w ogólnym rozrachunku wzrost e-handlu w Polsce może być wyższy.

W tradycyjnym handlu widoczne jest spowolnienie gospodarcze, ale nie dotyka ono e-sprzedaży. Prawdziwe oblężenie przeżywa dziś serwis aukcyjny Allegro.pl. W ciągu każdej minuty w grudniu sprzedawcy publikują ponad 600 nowych ofert sprzedaży. To o wiele więcej niż przed rokiem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x