< Wróć

Rekomendacje polskich przedsiębiorców

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Podczas II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który miał miejsce we wrześniu tego roku w Katowicach, opracowano szereg rekomendacji dla sektora MSP. Przedsiębiorcy i eksperci biorący udział w debacie i dyskusji zgodnie uznają, że wprowadzenie ich w życie skutkowałoby poprawą konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw.

W chwili obecnej, w kilka miesięcy po wspominanym kongresie, sformułowano jasne wnioski płynące z niego. Przedsiębiorcy opowiadają się przede wszystkim za zwiększeniem dostępności funduszy unijnych. Wielu potencjalnych beneficjentów nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że może ubiegać się o dofinansowanie swojej działalności. Konieczne jest uproszczenie procedur w dostępnie do funduszy, ułatwienie dostępu do zagranicznych rynków małym i średnim przedsiębiorcom, jak również wspieranie innowacyjności w szerszym niż dotychczas zakresie. Uczestnicy kongresu apelują o szybkie uchwalenie ustawy o samorządzie gospodarczym.

Rekomendacje Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach po ich ostatecznym sprecyzowaniu i umieszczeniu w raporcie, mają trafić do prezydenta Bronisława Komorowskiego, przedstawicieli świata biznesu i nauki, do rządu i samorządów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x