< Wróć

Zapowiada się trudny rok dla firm

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych analizując polską gospodarkę i jej obecny stan, wypowiedziała się na temat przyszłości polskich przedsiębiorców. Rok 2013 będzie bardzo trudny dla rodzimych firm. Wiele z nich będzie musiało pożegnać się ze swoją działalnością. KUKE szacuje w swoim raporcie dotyczącym perspektyw rozwoju rynku w 2013 roku, że upadnie nawet 1300 firm. Będzie to wzrost bankructw o ponad 45% w stosunku do 2012 roku. Już sam ten wynik świadczy o złych perspektywach dla polskiej przedsiębiorczości.

W 2012 roku wzrosła liczba firm, które zdecydowały się na zakończenie działalności gospodarczej. W 2011 roku było ich o wiele mniej. Z kwartału na kwartał coraz więcej przedsiębiorców daje za wygraną i nie chce kontynuować funkcjonowania rynkowego.

KUKE wskazało, że w 2013 roku 325 indywidualnych działalności gospodarczych oraz 988 spółek prawa handlowego zniknie z polskiego rynku. W tym czasie nowo rejestrowane działalności nie wypełnią powstałej luki rynkowej. Można spodziewać się, że przez taką sytuację znacząco obniży się wskaźnik rentowności obrotu netto firm, jak i ogólny wzrost gospodarczy w Polsce.

Dla polskiej przedsiębiorczości rok 2013 nie zapowiada się pozytywnie. Rosnące bezrobocie powoduje, że maleje popyt wewnętrzny. Ludzie zubożeją, dlatego też firmy odczują brak dokonywanych zakupów. Być może zła sytuacja gospodarcza Polski zostanie wyhamowana dzięki zapowiadanym przez Radę Polityki Pieniężnym kolejnym obniżkom głównych stóp procentowych w kraju.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x