< Wróć

Inny pomysł na bezrobocie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bezrobocie w Polsce niepokojąco rośnie. Główny Urząd Statystyczny podał, że w listopadzie tego roku wyniosło ono 12,5%. Oznacza to, że stopa bezrobocia była wyższa, niż jeszcze miesiąc wcześniej. Są regiony Polski, w których liczba osób pozostających bez pracy w stosunku do liczby ogólnej osób w wieku produkcyjnym, jest jeszcze wyższa od średniej krajowej.

Na przykład, największe bezrobocie w Polsce, sięgające nawet 30% panuje w powiecie szydłowskim, na Mazowszu. Wysokie bezrobocie istnieje również w Radomiu i wnosi ono ponad 22%. To dużo, zważywszy na fakt, że na Mazowszu stopa bezrobocia wynosi nieco ponad 10%.

Rząd w celu bardziej efektywnej walki z bezrobociem chce, aby Urzędy Pracy w powiatach w Polsce rozpoczęły aktywną współpracę z prywatnymi agencjami zatrudnienia. Być może takie działanie mogłoby przynieść pożądane rezultaty, czyli zmniejszenie ogólnej skali bezrobocia w Polsce. Pilotażowy program „Partnerstwo dla pracy” został wymyślony przez Ministerstwo Pracy, które przeznaczyło na jego realizację kwotę aż 30 mln zł.

Program będzie realizowany w województwie dolnośląskim, podkarpackim i mazowieckim. W poszukiwaniu zatrudnienia dla tysięcy bezrobotnych na tych obszarach kraju mają pomóc właśnie prywatne agencje zatrudnienia, mające doświadczenie w takiej działalności. Celem programu jest znalezienie pracy dla osób pozostających długotrwale bezrobotnymi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x