< Wróć

Problemy branży turystycznej

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Ubiegły rok okazał się nie najlepszy dla polskiej branży turystycznej. W zasadzie, należałoby powiedzieć, że był to jeden z najgorszych okresów dla biur podróży w naszym kraju. Jeszcze nigdy nie ogłoszono tak wielu bankructw dużych biur podróży, ze Sky Clubem i Triadą na czele. To spowodowało, że wielu Polaków bało się wyjeżdżać z polskimi touroperatorami na zagraniczne wakacje. Po niedawnych zawirowaniach na rynku turystycznym, w chwili obecnej ruszyły oferty typu first minute w biurach podróży.

Niestety, nie cieszą się one tak wysokim zainteresowaniem jak w poprzednich latach. Nawet 35% zniżki za wcześniejszą rezerwację letnich wyjazdów turystycznych nie jest wystarczająco zachęcające dla klientów do skorzystania z oferty wstępnej biur podróży.

Puls Biznesu informuje, że o 40% w porównaniu z grudniem 2011 roku, w ostatnim miesiącu 2012 roku spadła sprzedaż oferty letniej biur podróży w Polsce. Takie dane przedstawił Polski Związek Organizatorów Turystyki. Nie wróży to dobrze na przyszłość. Dodatkowo, skumulowana wartość sprzedaży wyjazdów first minuje na lato jest mniejsza o prawie 24%.

Taka sytuacja spowodowała, że wiele biur zdecydowało o przedłużeniu trwania oferty first minute, z dużymi zniżkami dla klientów.

Źródło: http://www.tunezja.turysci.info/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.