< Wróć

Urzędnicy stracą pracę

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Minister Michał Boni, prowadzący Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, chce zwolnić ogromną rzeszę urzędników. Od lat głośno mówi się o tym, że polska administracja jest stanowczo zbyt mocno rozrośnięta. Państwo ponosi koszty jej funkcjonowania, pomimo, że liczbę urzędników można by zdecydowanie zmniejszyć, zmniejszając też obciążenia budżetowe. Dotychczas jednak większość partii rządzących tylko w wyborach mówiło o tym, że należy zmniejszyć zatrudnienie w urzędach i zracjonalizować je. Dziś Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przechodzi do czynów.

Michał Boni zapowiada, że w tym roku przeprowadzone zostaną działania zmierzające do uszczuplenia zatrudnienia w administracji rządowej. Zbyt dużo jego zdaniem jest niezależnych pracowników, obsługujących administrację rządową, podczas gdy ich funkcje mogłyby spełniać centra usługowe.

Minister Boni wskazuje, że wszystkie inspektoraty w Polsce posiadają obsługę pracowników odpowiedzialnych na przykład za księgowość, czy informatykę, podczas gdy ich funkcje mogłyby spełniać wspominane centra. Takie instytucje specjalizowałyby się w określonych zadaniach i obsługiwałyby jednostki administracji publicznej.

Jeśli projekt wejdzie w życie, szacuje się, że ponad 1,4 tys. urzędników w całym kraju straci pracę. Jak widać, również i urzędy krajowe dotknął w końcu kryzys gospodarczy, z jakim od dawna zmagają się firmy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x