< Wróć

Bezrobocie wzrasta

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Niestety, najnowsze dane dotyczące skali bezrobocia w Polsce nie są optymistyczne. W grudniu 2012 roku stopa bezrobocia, według resortu pracy, wyniosła aż 13,3%. To ciekawe, ponieważ w grudniu zatrudnienie sezonowe znalazło wiele osób, przez co bezrobocie teoretycznie powinno być mniejsze. Niemniej jednak, na koniec roku wielu przedsiębiorców decydowało o redukcji zatrudnienia, aby w nowy rok wejść z mniejszymi kosztami i liczyć na powiększanie oszczędności.

Jeszcze w listopadzie 2012 roku stopa bezrobocia oszacowana przez Główny Urząd Statystyczny wyniosła 12,9%. Eksperci spodziewają się, że rok 2013 nie będzie najkorzystniejszy dla osób poszukujących zatrudnienia. Najpewniej w pierwszym kwartale tego roku dojdzie do kolejnego wzrostu liczby bezrobotnych w kraju, jak twierdzi ekspert z organizacji Pracodawcy RP. W okresie letnim stopa bezrobocia zmniejszy się, z uwagi na duże zatrudnienie przy pracach zawodowych. Końcówka 2013 roku ponownie będzie charakteryzowała się wzrostem bezrobocia w Polsce.

Zadowalającym poziomem bezrobocia w obecnych warunkach ekonomicznych, w 2013 roku wedle opinii ekspertów będzie poziom mniejszy niż 14%.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x