< Wróć

Redukcje w samorządzie terytorialnym

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

O potrzebie redukcji zatrudnienia w administracji rządowej i samorządowej Platforma Obywatelska mówiła już w trakcie poprzednich wyborów parlamentarnych. Dotychczas jednak, jak pokazują statystyki, jedynie wzrasta liczba urzędników w Polsce, a obywatele są zmuszeni do łożenia na ich wynagradzanie.

Wkrótce ma się to jednak zmienić, ponieważ Michał Boni stojący na czele Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zaproponował „odchudzenie” administracji samorządów terytorialnych. Samorządowa rewolucja ma polegać na zmniejszeniu liczby istniejących w kraju jednostek samorządu terytorialnego oraz na redukcji zatrudnienia w instytucjach samorządowych. Zdaniem specjalistów, występuje tam nadprogram zatrudnienia. Ludzi w urzędach samorządowych jest więcej, niż pracy do wykonania.

Jeśli plany resortu Administracji i Cyfryzacji znajdą pokrycie w rzeczywistości, samorządy zaoszczędzą kwoty rzędu nawet miliarda złotych. Dzięki temu będą mogły przeprowadzać inwestycje i programy, na które dotychczas nie miały wystarczających środków finansowych. Samorządy na poziomie gminnym i powiatowym mają zacząć się łączyć, co przyniesie realne korzyści dla rynku pracy, a więc i dla samych obywateli. Nadmierne rozbudowanie administracji nie jest dobrym sposobem na walkę z bezrobociem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 miesięcy temu

1expostulation

trackback
1 dzień temu

3disable


0
Would love your thoughts, please comment.x