< Wróć

Jakie firmy bankrutują?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Rok 2012 był bardzo niekorzystny dla polskiej przedsiębiorczości, a nowy, 2013 rok wcale nie zapowiada się lepiej. Ekonomiści twierdzą, że w tym roku jeszcze więcej przedsiębiorstw w naszym kraju będzie zmuszonych do ogłoszenia upadłości. Lawinowo rośnie liczba bankrutujących firm, zwłaszcza w branży budowlanej, ale nie tylko. Bankrutujące przedsiębiorstwa to nie tylko małe firmy, które zatrudniają zaledwie po kilku pracowników. Upadki notowane są również w zakresie dużych przedsiębiorstw z kadrą liczącą sobie po kilkaset osób.

Sądy w całej Polsce w ubiegłym roku ogłosiły upadłość 877 podmiotów, jak wynika z badań firmy Coface Poland. To najwięcej od ośmiu lat. Wynik ten może zostać pobity w 2013 roku. Najwięcej upadłych firm było w ubiegłym roku w Wielkopolsce. Z kolei, największe kłopoty mają firmy z branży budowlanej, pomimo, że eksperci mówią o boomie budowlanym w naszym kraju. Ponad 25% upadłości ogłoszonych w tamtym roku dotyczyło tej branży działalności gospodarczej.

Upadłości wielu firm w Polsce to nie jedyny problem, z jakim zmaga się gospodarka. Przedsiębiorców jest coraz mniej, ponieważ wielu z nich z uwagi na niekorzystną sytuację finansową, zmuszonych jest do likwidacji lub zawieszenia działalności. Ile firm zdecydowało się na podjęcie takich kroków? Nie wiadomo, ponieważ statystyki pokazują jedynie upadłości ogłoszone przez sądy wobec polskich firm.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x