< Wróć

Kto znajdzie zatrudnienie?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Specjaliści z rynku pracy twierdzą, że rok 2013 nie będzie korzystny dla polskich obywateli. Należy naszykować się na jeszcze mocniejsze niż dotychczas „zaciskanie pasa”. Największym problemem dla Polski jest kryzys gospodarczy, który zatacza coraz szersze kręgi. To powoduje, że przedsiębiorcy mają poważne kłopoty z zachowaniem swoich działalności gospodarczych. Utrata płynności finansowej to jeden z głównych powodów, dla których przedsiębiorstwa ogłaszają bankructwa.

Trzeba powiedzieć, że w tym roku wielu pracowników straci swoją posadę, ale z drugiej strony na zatrudnienie mogą wciąż liczyć kompetentni menadżerowie i specjaliści. Dla nich praca czeka w wielu miejscach w Polsce.

Pracodawcy w dalszym ciągu, pomimo niekorzystnych zmian zachodzących na polskim rynku, poszukują wysoko wykwalifikowanych pracowników. Jeśli dana osoba posiada doświadczenie i umiejętności dla pracy na wysokim stanowisku kierowniczym, szybko znajdzie zatrudnienie.

Eksperci prognozują, że na poprawę sytuacji gospodarczej w Polsce będzie można liczyć od drugiego kwartału 2013 roku. Wówczas pracodawcy w Polsce mogą zacząć prowadzić rekrutację i to niekiedy w masowej skali. Najbardziej poszukiwani będą przy tym specjaliści, którzy mogą zadecydować o wzroście konkurencyjności i wartości firmy na rynku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x