< Wróć

Systemy gwarancji pracy dla młodych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komisja Europejska zajmuje się na co dzień między innymi problematyką bezrobocia w krajach członkowskich Unii Europejskiej. W ostatnim czasie stopa bezrobocia w wielu państwach w Europie dynamicznie się powiększała, przez co dziesiątki tysięcy ludzi pozostaje wciąż bez pracy. Komisja zauważa, że największe kłopoty ze znalezieniem pracy mają ludzie młodzi – wykształceni i pełni energii, którzy chcieliby móc rozwijać się pod względem zawodowym.

Z uwagi na to, KE proponuje, aby wprowadzić w Unii Europejskiej spójne systemy gwarancji pracy dla osób młodych. Jako że w każdym kraju członkowskim Unii występuje inna skala bezrobocia i inny może mieć ono charakter, należy dostosowywać narzędzia walki z bezrobociem do konkretnych krajów.

Komisja Europejska jest świadoma tego, że należy wspierać walkę z bezrobociem, ale euro posłowie zastanawiają się teraz, kto zapłaci za wdrożenie programów pomocowych. System gwarancji pracy dla młodych to dobry pomysł, ale jego wprowadzenie w życie musi być dostosowane do specyfiki danego kraju i należy zdecydować o finansowaniu podobnych inicjatyw. Być może, KE uruchomi na realizację systemów gwarancji dla młodzieży, środki z europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020.

Euro posłowie postulują, aby jak najszybciej rozpocząć realne działania, aby młode pokolenie nie musiało zostać uznane za stracone. To ono bowiem będzie budowało naszą gospodarkę już w najbliższej przyszłości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
11 miesięcy temu

1unaltered


13
0
Would love your thoughts, please comment.x