< Wróć

Fiskus sprawdzi handlowców

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Przedsiębiorcy mający obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych, muszą jednocześnie wydawać swoim klientom paragony. Jeśli nie dopełniają tego obowiązku, może zostać na nich nałożona nawet kilkutysięczna kara grzywny. W chwili obecnej fiskus rozpoczął akcję mającą na celu kontrolowanie handlowców w całej Polsce.

„Nie bądź jeleń, weź paragon” to kolejna już odsłona tej samej akcji prowadzonej przez inspektorów z Urzędów Skarbowych. W okresie ferii zimowych fiskus wybierze się do kurortów górskich i sprawdzi, czy wszystkie zawierane transakcje w sklepach i punktach usługowych, są jednocześnie rejestrowane na kasach fiskalnych.

Duży przepływ klientów podczas zimy w takich miejscach jak Wisła, Zakopane czy Karpacz, sprawia, że wielu handlowców część swojej sprzedaży nie rejestruje na kasie fiskalnej, dzięki czemu nie musi opłacać od nich podatku. Nieuczciwi sprzedawcy w ten sposób oszukują fiskusa, a klienci wypoczywający w górach najczęściej ignorują fakt niewydania paragonu.

Celem generalnego inspektora kontroli skarbowej jest doprowadzenie do sytuacji, w której przedsiębiorcy zawsze i bez wyjątku będą rejestrowali sprzedaż na kasie fiskalnej, a klienci będą za każdy dokonany zakup otrzymywać paragon.

Komentarze

  • […] dojdzie do niezapowiedzianej kontroli, a sprzedawca lub jego pracownik, nie wyda paragonu kupującemu, wówczas fiskus nałoży na taką […]

  • […] takich jak instytucje finansowe, w tym banki, duże koncerny energetyczne czy firmy petrochemiczne. Fiskus w takim przypadku mógłby skupić się na podmiotach o dużej skali działalności. Resort […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.