< Wróć

Fiskus sprawdzi handlowców

Przedsiębiorcy mający obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych, muszą jednocześnie wydawać swoim klientom paragony. Jeśli nie dopełniają tego obowiązku, może zostać na nich nałożona nawet kilkutysięczna kara grzywny. W chwili obecnej fiskus rozpoczął akcję mającą na celu kontrolowanie handlowców w całej Polsce.

„Nie bądź jeleń, weź paragon” to kolejna już odsłona tej samej akcji prowadzonej przez inspektorów z Urzędów Skarbowych. W okresie ferii zimowych fiskus wybierze się do kurortów górskich i sprawdzi, czy wszystkie zawierane transakcje w sklepach i punktach usługowych, są jednocześnie rejestrowane na kasach fiskalnych.

Duży przepływ klientów podczas zimy w takich miejscach jak Wisła, Zakopane czy Karpacz, sprawia, że wielu handlowców część swojej sprzedaży nie rejestruje na kasie fiskalnej, dzięki czemu nie musi opłacać od nich podatku. Nieuczciwi sprzedawcy w ten sposób oszukują fiskusa, a klienci wypoczywający w górach najczęściej ignorują fakt niewydania paragonu.

Celem generalnego inspektora kontroli skarbowej jest doprowadzenie do sytuacji, w której przedsiębiorcy zawsze i bez wyjątku będą rejestrowali sprzedaż na kasie fiskalnej, a klienci będą za każdy dokonany zakup otrzymywać paragon.

Komentarze

  • […] dojdzie do niezapowiedzianej kontroli, a sprzedawca lub jego pracownik, nie wyda paragonu kupującemu, wówczas fiskus nałoży na taką […]

  • […] takich jak instytucje finansowe, w tym banki, duże koncerny energetyczne czy firmy petrochemiczne. Fiskus w takim przypadku mógłby skupić się na podmiotach o dużej skali działalności. Resort […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.