< Wróć

Patent z Polski

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Polacy są bardzo innowacyjnym narodem, jak dowiedli młodzi mieszkańcy Pabianic, Michał Stępniak i Sebastian Lechowski. Opatentowani oni innowacyjne opakowanie na pizzę. Z zewnątrz nie różni się ona niczym od innych opakowań, ale po otwarciu można zauważyć różnicę. Pudełko wyposażone jest bowiem w zestaw talerzy i sztućców.

Patent zdobyty przez Polaków będzie obowiązywał przez następne 20 lat na terenie prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Został on zarejestrowany w Hiszpanii, gdzie procedury w Urzędzie Patentowym są znacznie krótsze, niż w Polsce i pociągają za sobą mniejsze koszty.

Konstrukcja pudełka pozwala na przekształcenie go w tacki na pizzę, a także w łyżeczki na sosy. Po złożeniu podstawy otrzymuje się zaś mniejsze pudełko, które może posłużyć do przetransportowania niezjedzonych kawałków pizzy do domu. Koszt produkcji takiego opakowania jest taki sam, jak klasycznych pudełek do pizzy.

Projekt innowacyjnego pudełka na pizzę nosi nazwę „Double-Box” i można je zobaczyć w Internecie, albo w pizzerii w Pabianicach, gdzie jest ono stosowane w praktyce. Jak dotychczas nie weszło ono do masowej produkcji, ale w przyszłości jest to niewykluczone.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x