< Wróć

Chcesz zwolnić pracowników? Zgłoś się po dopłaty!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W mediach w zasadzie codziennie mówi się o problemach polskiej gospodarki. Nasze rodzime firmy muszą zmierzyć się z silną falą kryzysu, który dotarło Polski. Wielu przedsiębiorców ma problemy finansowe, dlatego też poszukuje oszczędności, aby utrzymać się na rynku. Owe oszczędności niestety bardzo często są osiągane poprzez redukcję zatrudnienia.

Zwalnianie kadry pracowniczej nie jest dobrym rozwiązaniem dla całej firmy, jak oceniają to specjaliści. W dłuższym okresie czasu zwykle okazuje się, że firma pozbyła się swojego cennego zasobu i bezpowrotnie go straciła. Jeśli jednak płynność finansowa przedsiębiorstwa została utracona, to najszybsze oszczędności wypracuje ono zwalniając pracowników.

Jeśli firma zagrożona jest zwolnieniami pracowniczymi, z uwagi na niekorzystną sytuację finansową i brak perspektyw na zwiększenie zamówień, ma możliwość ubiegania się o dopłaty do wynagrodzeń ze strony państwa. Już wkrótce ma wejść w życie system wspierający firmy z problemami. Ustawę dotyczącą udzielania dopłat do wynagrodzeń w firmach zagrożonych zwolnieniami, przygotowuje właśnie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x