< Wróć

Zapowiada się trudny rok dla turystyki

W ubiegłym roku, pomimo istniejącego kryzysu gospodarczego kraju, w Polsce wzrosła liczba klientów biur podróży, którzy zdecydowali się na wyjazd w jednym z zagranicznych kierunków. Ogólnie rzecz ujmując, liczba takich klientów polskich biur podróży wzrosła o 12,6%. Stało się to pomimo upadku wielu ważnych biur podróży w Polsce, przede wszystkim biura Sky Club, który wcześniej zdecydował się na przejęcie zagrożonej bankructwem Triady.

Okazało się, że taki krok był zgubny dla Sky Clubu, który w końcu z impetem zakończył swoją działalność, bankrutując. W atmosferze skandalu, gdzie wielu klientów zostało oszukanych przez oddziały Sky Clubu w całej Polsce, biuro zakończyło swoje funkcjonowanie branży.

W tym roku biura podróży nie mogą liczyć na wzrost zainteresowania wyjazdami zagranicznymi wśród polskich konsumentów. Tak twierdzi między innymi Polski Związek Organizatorów Turystyki. W ubiegłym roku, w porównaniu z rokiem 2011, w zasadzie biura nie zmieniły cen na swoje wycieczki. W tym roku ma być inaczej, dlatego też klienci nie będą chcieli wydawać zwiększonych środków, w obawie przed kolejnymi upadkami biur podróży.

Polacy świadomi tego, że w kraju panuje kryzys gospodarczy, w wielu przypadkach postanawiają rozpocząć żmudny proces oszczędzania. Rezygnują więc między innymi z wyjazdów za granicę podczas letniego urlopu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.