< Wróć

Upływa termin rozliczenia ryczałtowców

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Z dniem 31 stycznia 2013 roku upływa termin rozliczenia podatku ryczałtowego od przychodów ewidencjonowanych za rok 2012. Wszyscy przedsiębiorcy, prowadzący działalność na własny rachunek lub w formie spółek osobowych, jak również osoby prywatne, rozliczające swoje dochody za pomocą ryczałtu, muszą ostatecznie dziś złożyć w Urzędzie Skarbowym swój PIT-28 razem z wymaganymi załącznikami.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną najprostszych form opodatkowania działalności gospodarczej. Jednocześnie, za pośrednictwem ryczałtu mogą rozliczać się z fiskusem osoby fizyczne, które prowadzą najem, dzierżawę, podnajem, poddzierżawę lub zawierają umowy o podobnym charakterze dotyczące mieszkań i domów mieszkalnych.

Aby rozliczyć się z fiskusem z podatku zryczałtowanego, należy w terminie do końca stycznia kolejnego roku, następującego po roku podatkowym, złożyć formularz PIT-28. Dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców wykonujących działalność na własny rachunek, konieczne będzie załączenie do druku PIT-28, PIT-28/A. W przypadku przedsiębiorców mających spółki osobowe odpowiednim załącznikiem będzie PIT-28/B./ Dla rozliczenia ulg podatkowych podatnicy składają też formularze PIT/0 oraz PIT/D.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x