< Wróć

Upływa termin rozliczenia ryczałtowców

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Z dniem 31 stycznia 2013 roku upływa termin rozliczenia podatku ryczałtowego od przychodów ewidencjonowanych za rok 2012. Wszyscy przedsiębiorcy, prowadzący działalność na własny rachunek lub w formie spółek osobowych, jak również osoby prywatne, rozliczające swoje dochody za pomocą ryczałtu, muszą ostatecznie dziś złożyć w Urzędzie Skarbowym swój PIT-28 razem z wymaganymi załącznikami.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną najprostszych form opodatkowania działalności gospodarczej. Jednocześnie, za pośrednictwem ryczałtu mogą rozliczać się z fiskusem osoby fizyczne, które prowadzą najem, dzierżawę, podnajem, poddzierżawę lub zawierają umowy o podobnym charakterze dotyczące mieszkań i domów mieszkalnych.

Aby rozliczyć się z fiskusem z podatku zryczałtowanego, należy w terminie do końca stycznia kolejnego roku, następującego po roku podatkowym, złożyć formularz PIT-28. Dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców wykonujących działalność na własny rachunek, konieczne będzie załączenie do druku PIT-28, PIT-28/A. W przypadku przedsiębiorców mających spółki osobowe odpowiednim załącznikiem będzie PIT-28/B./ Dla rozliczenia ulg podatkowych podatnicy składają też formularze PIT/0 oraz PIT/D.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.