< Wróć

Gdzie najłatwiej znajdziesz pracę?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Firma ADP Polska, która specjalizuje się w outsourcingu przeprowadziła badania na gruncie polskiej gospodarki, które miały wykazać, w jakich sektorach najłatwiej o uzyskanie pracy. Okazuje się, że najlepiej w naszym kraju rozwijają się centra usług, polskich i zagranicznych firm. Nawet w tym roku, który nazywany jest rokiem kryzysowym, zamierzają one powiększać istniejące zatrudnienie.

Szansę na znalezienie pracy mają również osoby, które aplikują do przedsiębiorstw funkcjonujących w sektorach nowoczesnej gospodarki. Im kryzys nie zaszkodził w prowadzeniu dochodowej działalności. Firmy nowoczesne, z sektora innowacji, które są elastyczne pod względem organizacji i często posiadają kapitał zagraniczny, świetnie sobie radzą w warunkach recesyjnej gospodarki. Zatrudnienie w sektorze nowej gospodarki wzrosło w 2012 roku o 6%, podczas gdy ogólnie w całej gospodarce bezrobocie niebezpiecznie zbliża się do poziomu 14%.

Według prognoz ekspertów, w 2013 roku te same firmy zwiększą zatrudnienie nawet o 10%. W Polsce funkcjonuje około 300 centrów usług, które należą do takich znanych marek jak IBM, Shell, Electrolux, Sabre, Motorola, UBS czy Hitachi. Szybko pojawiają się też nowe firmy na polskim rynku, które poszukują miejsca na otwarcie nowego centrum usługowego. Stwarzają one najlepsze warunki do poszukiwania pracy przez polskich pracowników.

Na znalezienie pracy mają szansę księgowi ze znajomością języków obcych, programiści, informatycy, graficy, menadżerowie, jak i lingwiści i humaniści.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x