< Wróć

Nawet 15% bezrobocia

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Specjaliści na początku roku wskazywali, że bezrobocie w Polsce może wynieść nawet 14%. Dzisiejsze prognozy są jednak jeszcze bardziej pesymistyczne i mówią o bezrobociu na poziomie 15%. Polska gospodarka znajduje się w bardzo niekorzystnym położeniu, a to za sprawą oddziaływania kryzysu światowego.

Dotychczas Polska radziła sobie znakomicie z odpieraniem ataków kolejnych fal kryzysu. Dziś recesja już znajduje się u naszych bram, przez co spada dynamika PKB. Dane dotyczące szacunków wzrostu polskiego produktu krajowego brutto są pesymistyczne. Ekonomiści wyliczyli, że możemy liczyć na co najwyżej 2% wzrost w chwili obecnej.

Resort finansów nie przewidział w dotychczasowych prognozach tego, że struktura polskiego wzrostu gospodarczego jest specyficzna i niższy wzrost przekłada się na znacznie wyższe bezrobocie. W styczniu liczba osób pozostających bez pracy w Polsce może sięgnąć nawet poziomu 15%. Zapowiadane wcześniej 14% bezrobocia jest już niemalże pewne.

Wiele dużych przedsiębiorstw w Polsce chce w najbliższym czasie realizować projekty zwolnień grupowych, które również nie przyniosą niczego dobrego dla polskiej gospodarki, a zwłaszcza dla szacunków dotyczących aktualnej stopy bezrobocia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x