< Wróć

Przedsiębiorcy przestają popierać Platformę Obywatelską

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W ostatnich wyborach parlamentarnych Platforma Obywatelska mogła pochwalić się dużym poparciem społecznym. Szeroką grupę wyborców PO stanowili przedsiębiorcy, którzy zaufali Donaldowi Tuskowi i jego partii, że wprowadzi on w życie wiele ułatwień w dziedzinie prowadzenia działalności gospodarczej. Dziś przedsiębiorcy zmieniają zdanie w sprawie Platformy i wycofują swoje poparcie dla strony rządzącej.

Na taki stan rzeczy wskazuje niedawno przeprowadzone przez Dom Badawczy Maison badanie. Zostało ono zlecone przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Badanie to pokazuje, że jedynie 15% właścicieli przedsiębiorstw w Polsce w chwili obecnej oddałoby swój głos na Platformę Obywatelską. Jest to ogromny spadek poparcia w stosunku do sierpnia 2011 roku, kiedy to wynosiło ono niemalże 50%.

Dlaczego polscy przedsiębiorcy stracili zaufanie do Platformy Obywatelskiej? Przede wszystkim chodzi tutaj o brak radykalnych działań dotyczących działalności gospodarczej. Wprowadzane są uproszczenia dla właścicieli firm, między innymi kasowa metoda rozliczeń, ale wiele kwestii pozostaje nierozstrzygniętych, czego przykładem są wysokie koszty zatrudniania pracowników, czy klin podatkowy. Młodzi przedsiębiorcy zniechęcają się do prowadzenia swojej działalności i do dokonywania daleko idących inwestycji z uwagi na bariery formalne w Polsce. Właśnie nimi powinien zająć się w pierwszej kolejności rząd, ale jak dotychczas nic nie zrobił z tym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x