< Wróć

PKPP Lewiatan postuluje daleko idące zmiany w podatkach

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Przedsiębiorcy w Polsce uznają, że prowadzenie działalności gospodarczej w istniejących uwarunkowaniach prawnych jest co najmniej kłopotliwe. Liczne bariery formalne powodują, że proces zakładania i kontynuowania prowadzenia działalności gospodarczej jest utrudniony. Niektórzy początkujący przedsiębiorcy zniechęcają się do rozwijania swoich firm w danej branży i wolą zamknąć działalność niż decydować się na przejście żmudnych procedur biurokratycznych.

Biurokracja, niejasne przepisy, zbyt duże obciążenia podatkowe oraz brak możliwości korzystania z przywilejów podatkowych, to główne problemy dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości, zdaniem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Należy powiedzieć, że Rada Podatkowa PKPP Lewiatan przygotowała projekt zmian w prawie w Polsce, które mają uprościć zakładanie nowych firm i ułatwić rozwój już istniejącym przedsiębiorstwom. PKPP Lewiatan zaznacza, że ma się to dokonać bez straty dla budżetu państwa.

Organizacja pracodawców postuluje wprowadzenie między innymi, kasowej metody rozliczeń dla osób prywatnych. Dziś z takiej preferencyjnej, wygodnej metody opłacania podatku dochodowego, korzystają tylko tzw. mali podatnicy. Kolejne zmiany dotyczą uproszczeń ewidencyjnych dla podatników i ułatwienia wpłaceniu zaliczek podatkowych w ciągu roku przez małych i średnich przedsiębiorców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x