< Wróć

Program dotacji dla MSP

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bank Gospodarstwa Krajowego już od dziś zacznie udzielać gwarancji na kredyty oferowane sektorowi MSP. Małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły więc starać się o taką formę poręczenia spłaty kredytu bankowego. Gwarancja maksymalnie ma wynosić nie więcej niż 60% kredytu, o jaki wnioskuje w banku dany przedsiębiorca. Dla jednej firmy pomoc świadczona ze strony BGK nie będzie mogła przekroczyć równowartości 200 tys. euro.

Gwarancje będą wydawane przez BGK wyłącznie na kredyty oferowane przez banki komercyjne dla klientów należących do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Takie wsparcie oznacza jednocześnie wzięcie przez BGK na siebie ryzyka braku spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę firmowego.

To dana firma zaciągająca kredyt w banku będzie wnioskowała do BGK o udzielenie gwarancji kredytowej. Jej zabezpieczeniem będzie weksel własny in blanco wystawiony przez kredytobiorcę na rzecz BGK.

Dotychczas Bank Gospodarstwa Krajowego również prowadził działalność polegającą na udzielaniu przedsiębiorcom poręczeń i gwarancji do kredytów zaciąganych w bankach komercyjnych, ale odbywało się to zwykle na zasadach rynkowych. Dziś będzie miało to miejsce w ramach programu dotacji dla małych i średnich przedsiębiorstw.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x