< Wróć

Dostawcy nie będą płacili opłat półkowych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Opłaty półkowe to zmora dla wszystkich dostawców w Polsce. Hurtownicy i firmy sprzedające własne produkty płaciły dotychczas sieciom marketów i supermarketów za to, że te umieszczały na swoich półkach ich produkty. Im lepsze miejsce na półce, na przykład na wysokości wzroku klienta, tym większą „opłatę półkową” musiał uiścić dostawca.

W chwili obecnej Dziennik Gazeta Prawna informuje, że już wkrótce duże sieci hipermarketów i mniejszych supermarketów, zrezygnują z pobierania opłat za wystawianie produktów danych marek na swoich półkach. Związane jest to ze zmianą ich strategii działalności.

Jak można się domyślać, takie zmiany wywołane zostały przymusowo, bowiem supermarkety odniosły na wielu frontach porażki sądowe. Sądy uznawały, że opłaty półkowe są pobierane bezpodstawnie. Jeśli opłaty półkowe nie będą już pobierane, prawdopodobnie sieci hipermarketów unikną tym samym uczestnictwa w przyszłych procesach sądowych.

Dostawcy nie będą obciążani dodatkowymi kosztami za umieszczenie ich produktów na półkach w sklepach, ale zmiana zasad współpracy pociągnie za sobą konieczność obniżenia cen na dostawy. To jednak i tak powinno być dla dostawców korzystniejsze, niż regularne płacenie hipermarketom opłat półkowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x