< Wróć

Większość firm się nie zapożycza

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor w ostatnim czasie przeprowadziło badania dotyczące finansowania polskich firm. Na podstawie wyników tychże badań można wnioskować, że zdecydowana większość firm w Polsce nie zapożycza się w bankach i instytucjach para bankowych, ale finansuje swoją działalność posiłkując się środkami własnymi.

Aż 84% przedsiębiorstw, które wzięły udział w badaniu InfoMonitora, zadeklarowała, że w toku swojej działalności korzysta tylko z własnych oszczędności i zysków. 30% badanych przedsiębiorców wskazało, że finansuje działalność z zastosowaniem pożyczek, które zaciągnięte zostały w bankach komercyjnych.

Firmy korzystające z kredytowania bankowego pochodzą najczęściej z branży budowlanej i branży e-commerce. Z kolei, środki własne są podstawą działalności przedsiębiorstw z branży usług masowych, czy branży turystycznej.

Aż 22% firm w badaniu BIG InfoMonitora zadeklarowało, że w ogóle nie korzysta z usług banków. 53% wybiera banki komercyjne, zaś pozostałe banki spółdzielcze. Z bankowości komercyjnej zwykle korzystają przedsiębiorcy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x