< Wróć

Lista „dobrych” dłużników

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Firma ERIF BIG SA prowadzi rejestr tzw. dobrych dłużników w Polsce. Jest to wykaz osób i firm, które mają pozytywne dane dotyczące spłacanych zobowiązań kredytowych. Lista prowadzona przez ERIF BIG SA ma zachęcać do terminowego płacenia zobowiązań. Dzięki niej liczne firmy mogą pozyskać sprawdzonych, rzetelnych klientów. Po koniec 2012 roku w bazie „dobrych” dłużników znajdowało się 18 tysięcy wpisów.

Obok „dobrych” dłużników w liście ERIF BIG SA znajdują się również dłużnicy nierzetelni, którzy nie płacą swoich zobowiązań terminowo i tym samym powiększają swoje długi. Łącznie w bazie ERIF BIG SA znajduje się ponad 1,3 mln rekordów.

Biura informacji gospodarczej są postrzegane przez konsumentów jako czarne listy dłużników. Tymczasem, nie tylko zawierają one negatywne wpisy dotyczące historii kredytowania klientów. Pozytywna historia w BIG lub w BIK powoduje, że dany klient jest bardziej wiarygodny w oczach kontrahentów czy banków. Szybciej otrzyma więc np. pozytywną decyzję kredytową na złożony wniosek w banku.

Konsumenci i podmioty rynkowe mogą czerpać niebagatelne korzyści z tego, że istnieje lista „dobrych” dłużników”. Rzetelni płatnicy są pożądanymi klientami w każdej branży działalności gospodarczej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x