< Wróć

Rynek reguluje nasze zarobki

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Firma doradcza Antal International wykonała badania dotyczące zarobków w Polsce w poprzednim roku. Najwięcej zarabiają specjaliści i menadżerowie, zwłaszcza w dużych, międzynarodowych spółkach. Ich zarobki jednak w stosunku do poprzedniego, 2011 roku, nieco spadły. Kryzys na rynku daje się więc we znaki również i takim pracownikom.

Ustawy de regulacyjne powodują, że więcej osób może kształcić się w konkretnych zawodach. Powoduje to wzrost podaży w dziedzinie danej działalności, a pracodawcy mogą wybierać wśród pracowników. Wolne zawody również muszą pogodzić się ze spadkiem stawki za godzinę pracy, ponieważ dziś klient ma szeroką możliwość wyboru chociażby pracownika czy notariusza.

Kto musi pogodzić się ze spadkiem wynagrodzenia za pracę? Na pewno informatycy, nawet ci najlepsi. Jest ich coraz więcej, dlatego trudno oczekiwać, że ich wynagrodzenia będą wciąż wzrastać w szybkim tempie.

Specjaliści zarobili w 2012 roku nieco mniej niż w 2011 roku. Jak podaje „Puls Biznesu” powołując się na badania Antal International, średnie wynagrodzenie specjalisty w naszym kraju to 7110 zł miesięcznie, zaś menadżera niższego szczebla – nieco ponad 11,5 tys. zł. Na najwyższe zarobki mogą liczyć pracownicy najwyższej kadry menadżerskiej – to ponad 18 tys. zł brutto na miesiąc.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x