< Wróć

Kasy fiskalne do wymiany

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Rozporządzenie Ministra Finansów wprowadza wiele zmian dotyczących użytkowania przez przedsiębiorców kas rejestrujących. Powoduje to, że z dniem 1 października 2013 roku będzie trzeba wymienić wiele dotychczas stosowanych kas fiskalnych. Przedsiębiorcy narzekają, że zasady owej wymiany są niejasne, podobnie jak samo wchodzące w życie 1 kwietnia tego roku, rozporządzenie.

Pomimo faktu, że nowe prawo zacznie obowiązywać już za kilka dni, to jednak handlowcy będą mieli prawo użytkowania dotychczasowych kas fiskalnych do końca września. Później wielu z nich będzie musiało ponieść dodatkowy wydatek na zakup nowej kasy fiskalnej.

Urzędnicy z resortu finansów tłumaczą, że od 1 kwietnia do 30 września 2013 roku będzie obowiązywał tzw. okres przejściowy dotyczący dostosowania się przedsiębiorców do nowych wymogów rejestracji sprzedaży na kasach fiskalnych. Okres ten handlowcy powinni wykorzystać na przestawienie kas przez serwisantów albo na ich wymianę na kasy, które będą spełniały warunki nowych, dokładnych paragonów fiskalnych.

Do wymiany będą wszystkie kasy fiskalne, które nie mają możliwości ujawnienia na paragonie numeru NIP nabywcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x