< Wróć

Która branża jest najmniej zadłużona?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Kredyty w bankach czy inne formy zewnętrznego finansowania działalności gospodarczej i inwestycji podejmowanych na jej gruncie, powodują, że kolejne branże na rynku coraz mocniej się zadłużają. Niestety, nie każde przedsiębiorstwo potrafi wypracować zyski w takiej wysokości, która pozwalałaby na realizację w późniejszym czasie projektów inwestycyjnych.

Okazuje się, że nie wszystkie branże działalności są zadłużone w taki sam sposób. W najkorzystniejszej kondycji finansowej są branże internetowa, oprogramowania komputerowego oraz przemysły obuwniczego. Takie wnioski wyciągnięto na podstawie przeprowadzonych na świecie badań.

Wspominane branże korzystają w swoim funkcjonowaniu w zasadzie wyłącznie z kapitałów własnych. Kapitały obce stanowią w ich finansach około 5-7% łącznych finansów.

Według danych zebranych przez Value Line, Cap IQ & Bloomberg, branżą o wskaźniku zadłużenia 4,5% w skali świata jest Internet. Firmy zajmujące się świadczeniem usług internetowych i dostarczaniem oprogramowania finansują swoją innowacyjną działalność przede wszystkim z własnych środków finansowych. Podobnie jest w przypadku handlu detalicznego internetowego, gdzie na świecie zadłużenie wynosi 4,8%. Z najwyższym, 12,8% zadłużeniem mamy do czynienia w branży metali precyzyjnych. Dane te są aktualne na styczeń bieżącego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x