< Wróć

Polskie firmy na celowniku hakerów

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Bezpieczeństwo sieciowe polskich firm i instytucji niestety pozostawia wiele do życzenia. Stosowane przez przedsiębiorców zabezpieczenia IT okazują się być niewystarczające ku temu, aby mogli oni czuć się całkowicie bezpieczni. Firma Symantec, oddział w Polsce podaje, że nawet ponad 60% polskich firm jest usilnie atakowanych przez hakerów. Rośnie też liczba celowych ataków na firmy, dlatego też ich właściciele powinni w wysokiej mierze zadbać o zapewnienie cyfrowym danym maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Tymczasem, jak twierdzi „Rzeczpospolita”, przedsiębiorstwa w Polsce nie mogą czuć się bezpiecznie. Nasz kraj mieści się w górnych pozycjach rankingu państw najbardziej zagrożonych atakami w cyberprzestrzeni.

Przedsiębiorcy powinni nauczyć się, jak reagować w przypadku ataku hakerów i przede wszystkim, jak skutecznie zapobiegać podobnym sytuacjom w przyszłości. Luki w zabezpieczeniach sieci firmowych w Polsce są bardzo duże, a sukcesywnie wzrasta liczba szkodliwych działań ze strony hakerów. W poprzednim roku wzrosła ona nawet o 80%.

Dla zabezpieczenia swojej sieci komputerowej większość polskich firm stosuje dziś wyłącznie oprogramowanie antywirusowe, podczas gdy istnieje silna potrzeba chronienia baz danych, w których umieszczane są bardzo ważne dane dla każdej firmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.