< Wróć

Polacy chcą emigrować za pracą

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Firma Work Service przeprowadziła w Polsce badania dotyczące nastawienia Polaków do wyjazdu za granicę za pracą. Okazuje się, że Polacy nadal chcą poszukiwać lepszego życia, a przede wszystkim lepiej płatnej pracy poza granicami Polski. Nic w tym dziwnego, bowiem Polsce bezrobocie sięga już 14%.

Wysoka stopa bezrobocia, masowe zwolnienia i brak perspektyw na pracę czy założenie własnej firmy skłaniają młodych Polaków i nie tylko ich, do wyjazdów za granicę za pracą. Firma Work Service na podstawie przeprowadzonych badań informuje, że ponad dwa razy więcej czynnych zawodowo Polaków nie przed rokiem chciałoby wyemigrować w poszukiwaniu pracy.

Polacy chcieliby wyjechać do Niemiec, Wielkiej Brytanii lub Skandynawii. Pierwsze miejsce dla naszych zachodnich sąsiadów wynika przede wszystkim z tego, że Polakom blisko do Niemiec. Mogą więc pracując w Niemczech, często odwiedzać rodzinę pozostającą w Polsce.

Co ciekawe, najwięcej, bo aż 22% chętnych do wyjazdu za granicę do pracy to osoby w wieku od 45 do 54 lat. Być może taki wynik jest spowodowany brakiem perspektyw zatrudnienia w Polsce osób w średnim wieku. Nieco mniej, bo 21% osób w wieku 35-35 również skłonnych byłoby do wyjazdu za granicę za pracą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x