< Wróć

Największe firmy w Polsce

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

„Rzeczpospolita” w kwietniu 2013 roku opublikowała 15-stą edycję zestawienia największych firm w Polsce. Lista 500 została przygotowana w oparciu o dochody wypracowane przez polskie przedsiębiorstwa w ciągu ostatniego roku. Okazuje się, że na szczycie listy przygotowanej przez „Rzeczpospolitą” listy znajduje się firma PKN Orlen. Wypracowała ona w ostatnim roku aż 120,1 mld zł przychodów.

Na kolejnych miejscach zestawienia gazety, na Liście 500, znalazł się konkurent PKN Orlen – Grupa Lotos ze znacznie niższą kwotą przychodów, wynoszącą zaledwie 33,1 mld zł. Tuż za nią uplasowała się firma energetyczna PGE z przychodami rzędu 30,6 mld zł.

Rankingowi największych firm według „Rzeczpospolitej” towarzyszyło przyznanie tytułów Orłów dla najbardziej efektywnych firm. Gala „Rzeczpospolitej” odbyła się na Stadionie Narodowym. Statuetkę Orła otrzymała między innymi firma Cyfrowy Polsat, w kategorii firma usługowa i infrastrukturalna, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, w kategorii producentów, czy Alior Bank w kategorii firm finansowych.

Nagrodę specjalnego orła z okazji 15-lecia istnienia Listy 500 i formułowania takiego rankingu przez „Rzeczpospolitą”, wręczono firmie Asseco Poland.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x