< Wróć

Jak rozliczyć przychody z Tradedoubler

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Firma Tradedoubler zajmuje się marketingiem afiliacyjnym. Tego typu sieci są bardzo cenione przez reklamodawców i wydawców, ponieważ pozwalają im nie tylko zwiększać dochody, ale również poszerzać kontakty. Tradedoubler to jedna z pierwszych sieci marketingu afiliacyjnego jakie powstały na świecie. Firma ma do zaoferowania rozmaite modele reklamy afiliacyjnej, korzysta z nowoczesnych rozwiązań w zakresie śledzenia i targetowania ruchu w Internecie. Wielu polskich podatników korzystających z jej usług ma problem dotyczący rozliczania przychodów osiąganych z tego tytułu.

Brak podwójnego opodatkowania

Bardzo często w tym kontekście pojawiają się porównania z Google Adsense. Tradedoubler jest firmą pochodzącą ze Szwecji. W związku z tym zastosowanie tutaj mają międzynarodowe umowy, dzięki którym podmiot współpracujący z siecią unika podwójnego opodatkowania. Należy przy tym pamiętać, że czym innym jest podatek VAT, a czym innym podatek dochodowy. Jeśli chodzi o ten drugi, to polski podatnik musi go odprowadzać zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami od osiąganych zysków. Inaczej wygląda sprawa podatku VAT. Jest on rozliczany przez Tradedoubler jako przez nabywcę usług świadczonych na rzecz tej firmy.

Wystawianie faktur VAT

Podatnicy będący płatnikami VAT powinny złożyć wniosek w urzędzie skarbowym o przyznanie NIP-u europejskiego. Faktura VAT powinna być wystawiana nie za kwotę jaka zostaje wypłacona przez Tradedoubler, ale za dany miesiąc sprzedażowy. Przy wystawianiu faktury trzeba w szczególności uważać na rubrykę „stawka VAT” – tutaj musi się znaleźć adnotacja „nie podlega”. W uwagach natomiast warto zawrzeć sformułowanie: „Nie podlega podatkowi VAT w Polsce. VAT rozlicza nabywca”. Nazwę towaru trzeba natomiast oznaczyć jako usługę elektroniczną. W przypadku usług elektronicznych kwestią problematyczną w Polsce bywa określenie przychodów (przepisy odnoszące się do takich usług są niezbyt jasne) – dlatego właśnie wskazane jest uzyskanie informacji w danym urzędzie skarbowym w jaki sposób należy to kwalifikować.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x