< Wróć

Małe sklepy walczą z gigantami

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Powstawanie na przestrzeni ostatnich lat w wielu miastach w Polsce wielkich supermarketów i hipermarketów, w otoczeniu osiedli mieszkalnych, powodowało, że drobny handel na tym samym obszarze upadał, albo musiał pogodzić się ze znacznym obniżeniem dochodów. Dziś jednak coraz częściej właśnie niewielkie sklepy, mają szansę na walkę z gigantami, ale w przestrzeni internetowej.

Drobne sklepy internetowe mają możliwość walki z takimi gigantami jak Tesco, Alma, czy Auchan, dzięki oferowaniu swoim klientom darmowej dostawy produktów pod wskazany adres. Sklepiki osiedlowe, które posiadają własne strony internetowe, mogą dowozić swoim klientom nawet sery, świeże owoce i warzywa, mięso, wędliny, alkohol czy pieczywo.

Co ciekawe, w Internecie pojawiają się strony internetowe nie tylko sklepów spożywczych. Można znaleźć oferty lokalne nawet warzywniaków. W ten sposób kupujemy marchewkę, pietruszkę czy owoce –krajowe i egzotyczne, przez Internet, z dostarczeniem pod drzwi. Oczywiście, skala działalności małych sklepów internetowych nie może się równać ze skalą funkcjonowania znanych sieci hipermarketów, ale dzięki uruchomieniu e-sklepów, drobni przedsiębiorcy mają dziś realną szansę na utrzymanie się na lokalnym rynku oraz wypracowywanie sukcesywnie większych zysków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x