< Wróć

Można wziąć rower „na firmę”

Samochód kupiony „na firmę” pozwala na wypracowanie niebagatelnych oszczędności. Polskie firmy często rozliczają koszty samochodów osobowych w kosztach firmowych, jako wydatki na transport. W ten sposób mniej płacą podatku dochodowego i podatku VAT. Tymczasem jednak, w charakterze pojazdu firmowego może z powodzeniem wystąpić również zwyczajny rower. Jak to możliwe?

Właściciel firmy może rozliczyć wydatki na inne środki transportu w swojej działalności gospodarczej, w tym wydatki na rower. Wszyscy przedsiębiorcy, których działalność wymaga dojazdów, mogą rozliczyć wydatki związane na przykład z rowerem. Już sam fakt dojazdu przedsiębiorcy do biura jest wystarczający ku temu. Najczęściej jednak wydatki na rower jako środek transportu są rozliczane w formach gastronomicznych, gdzie rower jest najtańszym środkiem transportu np. zamówień do klientów.

Przy rozliczaniu wydatków na rower można je dopisać do kosztów podatkowych działalności gospodarczej. Dodatkowo, przedsiębiorca ma możliwość odliczyć 100% podatku VAT. Jeśli wartość roweru jest wyższa niż 3,5 tys. zł, właściciel firmy będzie miał obowiązek amortyzacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.