< Wróć

Sposób na wiecznych bezrobotnych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Już w przyszłym roku mają zmienić się zasady obejmowania ubezpieczeniem zdrowotnym osób bezrobotnych. Dotychczas, osoby zarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy pozostające na bezrobociu, miały zapewniony dostęp do bezpłatnej służby zdrowia, nawet jeśli kilkukrotnie odmawiały przyjęcia oferowanej im oferty pracy.

Od maja 2014 toku bezrobotny odmawiający przyjęcia już pierwszej oferty pracy, jaką zaproponuje mu PUP, będzie automatycznie wykreślany z rejestru osób bezrobotnych na okres aż 9 miesięcy. W tym czasie nie będzie miał prawa do korzystania z bezpłatnej służby zdrowia. W ten oto sposób Ministerstwo Pracy chce walczyć z nadużyciami w dziedzinie bezrobocia.

Wiele osób pozostaje oficjalnie bezrobotnymi, pomimo, że nie chce pracować albo pracuje „na czarno”, bez rejestracji. Korzysta na koszt podatników ze służby zdrowia, chociaż nie należy się ona takim osobom.

Resort pracy chce walczyć z fałszywym bezrobociem. Duża część osób zarejestrowanych jako bezrobotni w ogóle nie szuka zatrudnienia i nie zależy jej na znalezieniu oferty pracy. Rejestracja w PUP jest dla takich osób jedynie przepustką do ubezpieczenia zdrowotnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

7
0
Would love your thoughts, please comment.x