< Wróć

Proste zawody wysoce pożądane

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bezrobocie w Polsce w I kwartale 2013 roku przekroczyło próg 14%. Coraz więcej osób pozostaje bez pracy i bez środków do życia. Zmuszonych jest do znacznej weryfikacji swoich aspiracji zawodowych, co powoduje, że stanowiska pracy uznawane niegdyś za mało skomplikowane i mało ambitne, są dziś wysoce pożądane, a kandydaci na pracowników biją się o nie.

Kandydat ze znajomością dwóch języków i kilkuletnim doświadczeniem na stanowisku kierowniczym aplikujący do pracy jako sprzedawca? To coraz częstsza sytuacja. Tak zwana „byle jaka praca”, jest dziś poszukiwana przez osoby, które nie mogą znaleźć zatrudnienia we własnym zawodzie. Bezrobocie daje się Polakom coraz bardziej we znaki, dlatego też takie zawody jak asystentka, sprzedawca, czy zawody związane z nieskomplikowanym zajęciami biurowymi, cieszą się zwiększonym zainteresowaniem

Handlowiec, czy ekspedientka w butiku odzieżowym to posada, o którą nawet warto się bić. Nastąpiło więc w Polsce przewartościowanie zawodów. Oferty pracy są rozchwytywane przez osoby z różnym doświadczeniem i wykształceniem. Stanowisko młodszego specjalisty, czy pomocy biurowej, może przyciągnąć nawet tysiąc kandydatów.

Niewielkie wymagania kwalifikacyjne ze strony potencjalnego pracodawcy powodują, że o daną pracę w praktyce może się ubiegać każdy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x