< Wróć

Czarna Lista Barier 2013

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Przedsiębiorcy w Polsce od lat mówią o tym, że istniejący stan prawny powoduje, że nie ma w praktyce możliwości swobodnego rozwoju gospodarczego poszczególnych dziedzin działalności. Właściciele firm spotykają na swojej drodze wiele ograniczeń i barier, które nie są możliwe do przełamania, przez co nie mogą oni poszerzać udziału rynkowego czy asortymentu produkowanych wyrobów.

Rząd Platformy Obywatelskiej sukcesywnie dąży do tego, aby ograniczać owe bariery w dziedzinie rozwoju działalności gospodarczej w Polsce. Stąd też politycy wprowadzają w życie kolejne pakiety deregulacyjne, których celem jest ograniczenie biurokracji w Rzeczypospolitej Polskiej. Odbiurokratyzowanie gospodarki nie jest proste, bowiem istnieją liczne, mniejsze i większe bariery w tym względzie.

PKPP Lewiatan przygotowało tzw. Czarną Listę Barier 2013. Jest to już 10 z kolei lista, która wskazuje rządzącym, w jakich obszarach konieczne jest wprowadzenie uproszczeń prawnych dla przedsiębiorców – obecnych i przyszłych. Na Czarnej Liście Barier 2013 znalazły się ograniczenia biurokratyczne dotyczące małych i średnich firm, jak również dużych korporacji. Dla małych firm zdecydowanie największą barierą rozwojową są wysokie opłaty związane z podatkami i składkami na ubezpieczenia społeczne. Dla dużych firm jedną z barier jest z kolei niska efektywność zamówień publicznych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
11 miesięcy temu

3parsimonious


6
0
Would love your thoughts, please comment.x