< Wróć

Czy to koniec greckiej tragedii?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Grecki kryzys spędzał sen z powiek przywódcom strefy euro i całej Unii Europejskiej. Kolejne zapowiedzi rychłego bankructwa Grecji były silnym ciosem dla wyceny euro i dla finansów publicznych poszczególnych krajów Eurolandu. Dziś, po wielu miesiącach wsparcia ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wydaje się, że Grecja w końcu wychodzi na prostą.

Świadczy o tym przede wszystkim Fich Ratings, który podwyższył ranking Grecji do pozycji „B minus” z pozycji „CCC”. Perspektywa ratingu jest ponadto stabilna co świadczy o tym, że Grecja poprawiła znacznie swoją sytuację finansową i wypłacalność. To pierwsze podniesienie ratingu Grecji od chwili wybuchu kryzysu w całej strefie euro.

Jeśli poprawa sytuacji w Grecji jest zwiastunem końca kryzysu dla Unii Europejskiej, zyskają na tym i polscy przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy swoją działalność w dużej mierze opierają na handlu zagranicznym. Kryzys unijny spowodował, że mieli oni znacznie mniej zamówień, a nawet musieli zamknąć działalność, aby nie zbankrutować. Nowy początek w historii gospodarki unijnej to nowa szansa dla polskiej gospodarki. Trzeba ją tylko w odpowiedni sposób wykorzystać, aby nasze PKB rosło szybciej niż do tej pory.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x