< Wróć

„Lista 500” Polityki – kto na szczycie?

PKN Orlen znalazł się na pierwszym miejscu prestiżowego zestawienia „Lista 500”, które zostało sporządzone przez tygodnik Polityka. Lista obejmuje największe polskie firmy, funkcjonujące w sektorze przemysłu, handlu i usług. W czołówce nie zaszły zmiany.

Na drugim miejscu „Listy 500” Polityka wymienia Grupę Lotos z przychodami rzędu 33 mld zł, a na trzecim – energetyczny koncern PGE z 30 mln zł przychodu ze sprzedaży. Dla porównania warto dodać, że zwycięzca rankingu ma o wiele większe przychody – 88,3 mld zł. O włos od podium znalazł się właściciel sklepów Biedronka, Jeronimo Martins Polska. Biedronka osiągnęła przychody rzędu 28,9 mld zł. Na kolejnych miejscach „Listy 500” Polityki znalazły się firmy: PGNiG, Tauron Polska Energia oraz KGHM Polska Miedź.

W zestawieniu największych firm w Polsce, według tygodnika Polityka, zadebiutowała sieć Lidl Polska Sklepy Spożywcze, która zajęła wysoką jak na debiutanta, 20 pozycję w „Liście 500”. Wartym podkreślenia jest fakt, że branża spożywcza zajmuje w rankingu wysokie pozycje.

„Lista 500” tygodnika Polityka jest opracowywana począwszy od 1993 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.