< Wróć

Ich kryzys nie dotyka

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Co chwilę we wszelkiego rodzaju mediach słyszy się o głębokim kryzysie, w którym pogrążona jest europejska gospodarka. Mówi się, że jest to najdłuższy i najgłębszy kryzys w dziejach całej Unii Europejskiej. Polska już nie raz odczuła negatywne skutki wiążące się z kryzysem gospodarczym. Czy jednak w takim samym stopniu recesja dotykają w Polsce wszystkie branże działalności gospodarczej? Niekoniecznie.

Są branże, które świetnie radzą sobie, pomimo istniejącego kryzysu. Mowa tu o takich branżach jak przemysł spożywczy, energetyka, przemysł dostarczający ciepło, o przedsiębiorstwach produkcji wyrobów tekstylnych, przemyśle chemicznym i tworzyw sztucznych czy branży produkcji wyrobów drewnianych. Przedsiębiorstwa funkcjonujące w takich dziedzinach działalności, mają coraz więcej zamówień i wypracowują wyższe zyski z roku na rok.

Nawet w trudnym dla polski, 2013 roku, produkcja artykułów spożywczych znajduje się w trendzie rosnącym, choć wzrosty w tej branży są może nieco niższe niż w 2012 czy 2011 roku. Dobre wyniki w dziedzinie produkcji artykułów spożywczych przede wszystkim spowodowane są zwiększonym eksportem. Stale wzrasta również tempo produkcji wyrobów tekstylnych – średnio 9% w skali roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x