< Wróć

Uwaga! Wyższe kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Minimalne wynagrodzenie za pracę wpływa nie tylko na pensje wielu pracowników w Polsce, ale na przykład również na określenie skali kar grzywien za wykroczenia lub przestępstwa skarbowe. W chwili obecnej w Komisji Trójstronnej trwają konsultacje dotyczące wzrostu minimalnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2014 roku. Związki zawodowe i pracodawcy nie mogą dojść w tym względzie do porozumienia.

Nie ulega wątpliwości, że w 2014 roku wzrośnie minimalne wynagrodzenie, a więc podatnicy muszą naszykować się na jednoczesny wzrost kar za przestępstwa i wykroczenia skarbowe.

Im wyższe będzie minimalne wynagrodzenie, tym wyższe proporcjonalnie będą kary za wykroczenia lub przestępstwa skarbowe. Kodeks karny skarbowy nakłada kary finansowe na podatników, którzy dopuścili się uszczuplenia skarbu państwa w związku niespełnieniem nałożonych na nich obowiązków podatkowych. Jeśli uszczuplenie to nie przekroczyło ustawowego progu, to podatnik odpowie jednie za wykroczenie skarbowe, które jest obłożone niższą karą pieniężną niż przestępstwo.

Warto podkreślić, że kontrola skarbowa jest przeprowadzana z urzędu, ale musi istnieć jakiekolwiek przypuszczenie, że podatnik dopuścił się wykroczenia bądź przestępstwa skarbowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x