< Wróć

Ostatnia szansa na dotację na e-biznes

Masz świetny pomysł na e-biznes? Chcesz wkroczyć śmiało w świat e-commerce? Zbyć może jest to już ostatnia szansa na Twój start w biznesie, bowiem już niebawem zostanie ogłoszony końcowy konkurs do Działania 8.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, gdzie kwoty dofinansowania liczone są w milionach.

Niedawno zakończył się drugi konkurs POIG w Działaniu 8.1, do którego zgłoszono 871 aplikacji. Łączna pula dofinansowania w tym konkursie wyniosła prawie 404 mln zł. Dziś dostęp do unijnego wsparcia dla polskich startupów jest znacznie ułatwiony, bowiem funkcjonują obecnie nowe zasady aplikowania o dotację.

O dofinansowanie w ramach programu mogą starać się przedsiębiorcy na projekty wdrożenia prostych, ale jednocześnie pożytecznych i dochodowych e-usług, które dotychczas były uznawane za zbyt mało innowacyjne, aby otrzymać wsparcie unijne.

Dzięki zmianom zasad aplikacji w Działaniu 8.1 POIG, o dotacje mogą starać się przedsiębiorcy, którzy chcą realizować projekty pożyteczne, mniejsze, ale wykazujące niski stopień innowacyjności. Obecny nabór będzie trwał od 8 do 19 lipca, a pula do rozdysponowania pomiędzy wnioskodawców jest szacowana na 100 mln zł.

Komentarze

  • […] 2015” projektów zostanie zakwalifikowanych do finału i w dniach 27-28 maja 2015 roku powalczy o nagrody. Do wygrania jest między innymi 50 tys. zł w gotówce, 100 tys. zł na kampanię reklamową w […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.