< Wróć

Nowe obowiązki dla przedsiębiorców

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Przedsiębiorcy zamiast mieć uproszczoną drogę prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, wkrótce otrzymają od polityków kolejne zobowiązania. Kłóci się to więc z polityką likwidowania barier prawnych w dziedzinie przedsiębiorczości, stosowaną przez Platformę Obywatelską. Jakie nowe obowiązki czekają wkrótce na przedsiębiorców?

Otóż, każda firma sprzedająca jakiekolwiek opakowane towary, bez względu na ich typ i punkt handlowy, będzie musiała wpisać się do specjalnie sporządzonego rejestru, prowadzonego przez właściwy względem miejsca zarejestrowania działalności, Urząd Marszałkowski.

Nie byłoby w tym nic szczególnego, ale taki wpis nie będzie niestety bezpłatny. Pociągnie on za sobą konieczność uiszczenia opłaty w wysokości od 50 zł do nawet 2000 zł. Ma to związek z polityką proekologiczną prowadzoną w Polsce. W czwartek, 13 czerwca, Sejm uchwalił ustawę nakazującą, aby firmy składały raporty o tym, ile i jakich wytworzyły odpadów w ciągu kolejnych miesięcy. Na tej podstawie ustalana będzie stawka za wpis do rejestru.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x